Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Pomysły na kreatywne oświetlenie w łazience

Łazienka to pomieszczenie znajdujące się w każdym domu, z którego wszyscy domownicy dość często korzystają. Większość łazienek to wnętrza pozbawione okien, a więc niezwykle ważny jest w tym przypadku optymalny dobór oświetlenia. Przemyśleć należy liczbę punków świetlnych oraz ich rozmieszczenie, a także rodzaj oświetlenia, jakie zamierzamy zastosować. Specyfika wykonywanych przez nas w łazience czynności sprawia, że powinna być ona dobrze doświetlona, a światło nie może męczyć naszego wzroku, a także powinno jak najdokładniej odwzorowywać naturalne barwy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak można wykorzystać oświetlenie LED, aby nasza łazienka była miejscem przyjaznym zarówno dla naszych oczu, jak i portfela!

Trzy rodzaje oświetlenia w łazience

Aby nasza łazienka była miejscem, w którym komfortowo możemy wykonywać wszystkie zabiegi higieniczne, a także zrelaksować się w rozgrzewającej kąpieli, nie powinno w niej zabraknąć żadnego z trzech rodzajów oświetlenia. Przede wszystkim zadbajmy o właściwe oświetlenie ogólne, dzięki któremu całe wnętrze rozjaśni się w miarę równomiernie. Doskonałym wyborem jest powieszenie centralnej lampy. Niezależnie od typu lampy możemy w niej zamontować żarówki LED, które emitują światło najwyższej jakości.

Równie ważne jest oświetlenie miejscowe, dzięki któremu doświetlimy konkretne strefy w naszej łazience. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj lustro, które powinno być dobrze oświetlone, abyśmy mogli bez problemu umyć twarz, ułożyć fryzurę, czy zrobić makijaż. Doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego celu taśmy LED, które można zamontować np. za lustrem. Dzięki temu uzyskamy niezwykle oryginalny efekt rozświetlenia powierzchni ściany znajdującej się za lustrzaną taflą, a samo lustro będzie pięknie podkreślone. Aby odpowiednio doświetlić blat czy umywalkę, możemy zamontować listwy LED na spodzie wiszących szafek łazienkowych.

Nie zapominajmy o oświetleniu dekoracyjnym, dzięki któremu wnętrze naszej łazienki stanie się nastrojowe i oryginalne. Świetnym pomysłem będzie podświetlenie sufitu podwieszanego, umieszczenie liniowego oświetlenia LED w meblach łazienkowych lub obudowie wanny albo zastosowanie taśm LED do podświetlenia wnęk. Pamiętajmy, aby zawsze zamykać listwy i taśmy LED w profilach aluminiowych ze specjalnymi przesłonami. Dzięki temu będą one zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Jeżeli chcemy zastosować oświetlenie LED w miejscach szczególnie narażonych na działanie wody, warto zamknąć je w profilach hermetycznych. Nie tylko będą doskonale chronić źródło światła przed wodą, ale także sprawnie odprowadzą emitowane ciepło. Decydując się na użycie taśm LED w swojej łazience, warto zakupić taśmy w specjalnych osłonach żelowych lub osłonach z koszuli termokurczliwej, które są przeznaczone do stosowania w miejscach narażonych na długotrwałe działanie wody i wilgoci.