Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu
O firmie

GOMAR PLUS to całkowicie polski producent oświetlenia LED działający od 2001 roku

Początki działalności firmy GOMAR opierały się na produkcji układów elektronicznych do samochodów. W roku 2005, w odpowiedzi na potrzeby rynku, zostaje rozpoczęta produkcja nowoczesnego oświetlenia w technice diod LED. Kolejnym etapem było wyodrębnienie firmy GOMAR PLUS zajmującej się już wyłącznie branżą oświetleniową.

Dalszy rozwój firmy pozwolił na nabycie własnego obiektu

zapewniającego odpowiednie warunki dla produkcji rozwijającej się w dwóch głównych kierunkach:

Produkcja podłoży LED dla potrzeb własnych i klientów zewnętrznych

Produkcja i montaż własnych opraw oświetleniowych

Linia produkcyjna

Główna linia produkcyjna źródeł światła LED, w oparciu o park maszynowy SMT-SMD umożliwia realizację zamówień wielkoseryjnych. Dodatkowo, dzięki linii służącej do projektowania i budowy prototypowych obwodów możliwa jest realizacja zleceń również w mniejszej skali. 

Własny park maszynowy, zaplecze techniczne oraz wiedza pozwalają na indywidualne podejście do potrzeb klienta i dostosowanie się do jego wymagań. 

Laboratorium badawcze

Firma dysponuje własnym laboratorium badawczym, umożliwiającym pomiary i kontrolę wytworzonych produktów pod kątem parametrów świetlnych.

Nasze laboratorium wyposażone jest m.in. w: 

  • kulę całkującą Ulbrichta o średnicy 40cm, przeznaczoną do badania pojedynczych diod LED i małogabarytowych modułów LED, 
  • kulę całkującą Ulbrichta o średnicy 2 m, do badania opraw o większych gabarytach,
  • fotogoniometr C-Gamma do pomiaru bryły/rozsyłu światła (wynik pomiaru w postaci pliku LDT) 


Takie zaplecze techniczne umożliwia weryfikację praktycznie wszystkich, podstawowych parametrów takich jak: strumień świetlny, temperatura barwowa, CRI, rozsył światła, moc, skuteczność świetlna, flickering. Prowadzimy również pomiary oświetlenia do roślin - PAR (photosynthetic active radiation) takich jak PPF, YPF, PBAR flux.

Jakość GOMAR PLUS

Dzięki tego typu rozwiązaniom możliwa jest kontrola produkowanych systemów oświetleniowych od podstaw, co zapewnia stałą, wysoką jakość oferowanych wyrobów.

sprawdź nasze produkty