Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Taśmy LED – uniwersalne zastosowanie, łatwy montaż

Oświetlenie LED stało się obecnie popularną alternatywą dla klasycznego oświetlenia żarowego. Skrót ten oznacza w języku angielskim Lighting Emitting Diode, czyli diodę elektroluminescencyjną. Tego rodzaju dioda emituje światło i jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla naszego środowiska naturalnego od tradycyjnego oświetlenia. Energooszczędność i imponująca żywotność oświetlenia LED sprawiła, że w dzisiejszych czasach wypiera ono inne rodzaje oświetlenia.

Czym są taśmy LED?

Taśmy led to nowoczesny rodzaj oświetlenia o szerokim spektrum zastosowania. Doskonale sprawdzają się w roli dodatkowego źródła światła. Są niezwykle łatwe w montażu. Można je samodzielnie ciąć nożyczkami, a ich odwrotna strona jest pokryta dwustronną taśmą klejącą, która umożliwia samodzielny montaż. Elastyczność taśm LED to istotny parametr, gdyż dzięki temu można je zaginać i dopasowywać do powierzchni, które chcemy podkleić. Dostępne są także taśmy LED z diodami RGB, dzięki którym możemy wykorzystywać światło o dowolnym kolorze. Zmiana barwy oświetlenia odbywa się przy użyciu specjalnego sterownika.

Jakie zastosowania mają taśmy LED?

Taśmy LED są idealne jako dodatkowe oświetlenie. Za ich pomocą można subtelnie wyeksponować wybrane elementy wykończenia wnętrz, zwiększyć bezpieczeństwo lub stworzyć oryginalny nastrój. Oto podstawowe zastosowania tych taśm:

Doświetlenie przestrzeni pracy – dzięki taśmie LED możemy idealnie doświetlić powierzchnie, na których pracujemy. Doskonale sprawdzają się w kuchni, gdzie można nimi doświetlać blaty albo szafki kuchenne. Będą idealnym dopełnieniem pokojów dziecięcych, gdzie można je wykorzystać do doświetlenia biurka. Sprawdzą się także w sypialni lub łazience jako doświetlenie toaletki.

Świetlne zaznaczenie schodów – dzięki taśmie LED możemy oświetlić schody. Podklejając nią każdy schodek, możemy zwiększyć ich bezpieczeństwo. W ten sposób schody będą widoczne nawet w ciemnym pomieszczeniu i trudniej będzie się o nie potknąć.

Jako dekoracja – taśmy LED można wykorzystać także do nadania wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Świetnie sprawdzą się do podświetlenia luster, półek z dekoracjami, zdjęć, obrazów, wnęk, wnętrz regałów i szaf z przeszkleniami.