Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Rodzaje akcesoriów do montażu taśm LED

Oświetlenie w formie taśm LED to dziś popularna alternatywa dla oświetlenia żarowego. Taśmy LED są energooszczędne, a więc przy tym ekologiczne i tanie w eksploatacji. To doskonałe rozwiązanie do doświetlenia przeróżnych przestrzeni, a także jako dekoracja – i to nie tylko w domach i mieszkaniach, także w biurach i innych miejscach pracy. Sprawdźmy, jakie mamy akcesoria do montażu taśm LED.

Taśmy klejące, przewody, złącza i włączniki

Do montażu taśm LED wykorzystujemy kilka podstawowych akcesoriów – to taśmy klejące, przewody, włączniki i złącza. Jeśli chodzi o te pierwsze, to zawsze taśmy dwustronne, cienkie taśmy do montażu taśmy LED na gładkiej powierzchni oraz grubsze, piankowe taśmy przydatne przy mocowaniu do nierównych powierzchni. Przewody dobierane są w zależności od potrzeb, to linki o różnych grubościach. Wśród akcesoriów mamy też różne złącza, to generalnie żeńskie i męskie złącza kątowe lub proste. Do wyboru mamy też różne włączniki, w tym mikro włączniki bezdotykowe.

Dzięki charakterystyce taśm LED, ich prostocie, lekkości i elastyczności (dosłownie), a także dzięki wymienionym akcesoriom, które łatwo ze sobą połączymy, możemy samodzielnie montować oświetlenie w przeróżnych miejscach. Nie ma problemu, by na przykład wykonać własnoręcznie LED-owe doświetlenie schodów.

Gotowe lampy na zamówienie

Jeśli omówione wcześniej rozwiązanie (oświetleniowe pasy montowane na samoprzylepnych taśmach) nas nie interesuje, a jednak chcielibyśmy skorzystać z energooszczędnego oświetlenia LED-owego, jest jeszcze inna opcja.

W ofercie mamy także gotowe lampy wykonywane na zamówienie. Klient ma do wyboru dowolny profil i dowolny rodzaj paska LED. Lampy wykonywane są na konkretną długość, z wyprowadzeniem przewodów i estetycznymi zaślepkami. Jeśli chodzi o estetykę: profile mogą być lakierowane na dowolny kolor z palety NCS, inna opcja to anodowanie profili aluminiowych w różnych kolorach. Cena jest ustalana indywidualnie, w zależności od zamówienia.