Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Oświetlenie meblowe LED. Co wybrać?

Zaletą każdego wnętrza jest odpowiednie oświetlenie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Doceniamy również oświetlenia za to, że współtworzy charakter miejsca, w którym przebywamy. Warto zatem korzystać z wszelkich możliwości, by instalować dodatkowe źródła światła. Taką okazję stwarza również oświetlenie meblowe, zwłaszcza w technologii LED.

Komfort na co dzień w rozświetlonym wnętrzu

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na walory użytkowe oświetlenia meblowego. Zazwyczaj, zanim go nie zainstalujemy, to nawet nie przypuszczamy, jak bardzo może ono ułatwić nasze funkcjonowanie. W tej roli doskonale sprawdza się oświetlenie LED. Wyliczanie jego zalet wypada zacząć od tego, iż jest ono niezwykle ekonomicznym, ale efektywnym rozwiązaniem. Nie narazi tym samym naszego budżetu na rażące koszty. Diody LED emitują jasne, lecz przyjemne dla naszych oczu światło. W zależności od upodobań możemy wybrać produkt zapewniający zimną ciepłą lub neutralną barwę. Imponujący jest czas użytkowania LED-ów, wynoszący nawet do 7 lat. Przy czym dioda LED nie gaśnie od razu, tylko z czasem emituje coraz mniej jasne światło. W przypadku zastosowania do oświetlenia mebli ważnymi cechami LED-ów są ich niewielkie rozmiary oraz to, że nagrzewają się mniej niż np. tradycyjne żarówki.

Najczęściej spotykamy się z oświetleniem meblowym w kuchni. Praca przy kuchennym blacie lub korzystanie ze zlewozmywaka, ale też dostęp do szafek ułatwia zainstalowanie dodatkowego oświetlenia. W tej roli sprawdzają się systemy oświetlenia podszafkowego. Można je stworzyć poprzez zainstalowanie reflektorów wpustowych, co jednak wiąże się z naruszeniem struktury mebli. Wygodniejszym rozwiązaniem będzie umieszczenie pod półką listwy LED lub taśmy LED. Wyposażone są one w klejącą taśmę dwustronną ułatwiającą umocowanie do mebli. Umieszczając te elementy, powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu ich przed uszkodzeniem lub zamoczeniem – o co nietrudno w każdej kuchni. Z tego powodu dobrze jest skorzystać ze specjalnie przygotowanych osłonek żelowych lub koszulek doskonale izolujących diody.

Inną propozycją będą profile i oprawy LED. Te systemy gwarantują bezpieczny i atrakcyjny sposób na zamontowanie oświetlenia wraz z okablowaniem. Ze wspomnianych produktów możemy też skorzystać w innych pomieszczeniach. Profile LED sprawdzą się jako oświetlenie biurka, ułatwiając pracę oraz naukę. W pokoju młodszego dziecka możemy oświetlić półkę z zabawkami. Diody możemy umieszczać pod wybranymi półkami, aby rozświetlić znajdująca się pod nimi przestrzeń. Będziemy mieć ułatwione zadanie dzięki temu, że profile LED dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Produkowane są przeważnie z aluminium anodowanego, ale znajdziemy też wersję z płyty MDF, idealnie komponującą się z meblami wykonanymi w klasycznym stylu. Każdy z nas doceni zainstalowanie listwy LED, której światło rozjaśni mrok we wnętrzu szafy z naszą garderobą lub dowolnej szuflady.