Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Oświetlenie LED a ekologia

Rozważając wariant oświetlenia nowo urządzanego lub remontowanego mieszkania, czy domu, coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie LED. Powodem są nie tylko duże możliwości aranżacyjne, ale i realne oszczędności. Czy to z użyciem diod punktowych, czy taśm LED stworzymy efektownie prezentujące się, a zarazem praktyczne i energooszczędne oświetlenie dla domu i biura. Szeroka dostępność kolorów i temperatury barw oświetlenia LED pozwala na tworzenie dowolnych kombinacji aranżacyjnych, które ożywią i pozwolą funkcjonalnie zagospodarować wnętrza. Jakie jeszcze zalety ma oświetlenie LED? Wybór oświetlenia LED to również wyraz troski o środowisko naturalne. Poza oszczędnością energii, korzystanie z lamp LED pozwala na zmniejszenie ilości odpadów i świadome dbanie o planetę. Zaletą diod LED jest to, że po zużyciu zostaną one poddane recyklingowi. Ponieważ nie zawierają rtęci i innych szkodliwych związków, diody LED w przeciwieństwie do świetlówek nie stanowią odpadów niebezpiecznych.

Fakty na temat oświetlenia LED

Fakt 1: Oszczędność do 90% energii

Wybierając oświetlenie LED, zużywamy do 90% mniej energii w porównaniu do zużycia energii generowanego przez żarówki zwykłe lub halogenowe.

Fakt 2: Żywotność do 50 000 godzin

Żywotność oświetlenia LED mieści się w przedziale od 15 000 do 50 000 godzin, co w porównaniu ze zwykłą żarówką, której żywotność to średnio 1000 godzin, daje rezultat 50 razy dłuższej żywotności.

Fakt 3: 100% mocy bez nagrzewania

W przeciwieństwie do zwykłych żarówek i żarówek energooszczędnych, diody LED nie potrzebują czasu na nagrzewanie – od razu po włączeniu świecą pełnią mocy. Ich dodatkową zaletą jest niewielki stopień nagrzewania się podczas świecenia. Dzięki temu, że nie są gorące jak inne żarówki, diody LED zapewniają bezpieczne użytkowanie, nie stwarzając ryzyka pożaru i poparzeń.