Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Lampy wpustowe do zabudowy - postaw na minimalizm

Oświetlenie w pomieszczeniu powinno odznaczać się funkcjonalnością, ale też stanowić element podkreślający jego charakter oraz styl. Gustownym i niebanalnym wyborem sprawdzającym się w różnych wnętrzach są lampy wpustowe do zabudowy Ukryte i niemal niezauważalne nie narzucają się, a jednak nikt nie zignoruje ich obecności.

Pochwała minimalizmu i dyskrecji

Oświetlenie wpustowe charakteryzuje się uproszczoną formą oraz rezygnacją z jakichkolwiek ornamentów. To właśnie minimalizm obudowy dążący ku nowoczesności przykuwa uwagę i sprawia, że lampy wpustowe cieszą się dużym uznaniem. Dostępne w kwadratowym lub okrągłym kształcie frontów znajdują zastosowanie w różnych wnętrzach. Możemy je spotkać w wersji pojedynczej lub umieszczone po trzy bądź cztery na panelu w formie prostokąta albo kwadratu.

Mimo niepozornego wyglądu stanowią zaskakująco skuteczne źródło światła. W ich działaniu stosuje się technologię LED. Otrzymujemy zatem oświetlenie odznaczające się stałą emisją światła o odpowiadającej nam temperaturze. Jednocześnie lampy LED-owe znane są ze swych energooszczędnych właściwości oraz żywotności. Obliczenia dowodzą, że zastosowane w lampach wpustowych diody LED mogą działać bez przerwy nawet do 50 tysięcy godzin. Lampy wpustowe zapewniają możliwość ustawienia kierunku świecenia, co ułatwia rozjaśnienie interesujących nas obszarów.

Zazwyczaj nie instaluje się pojedynczych egzemplarzy lamp wpustowych, gdyż dopiero po umieszczeniu kilku w proporcjonalnych odstępach zyskujemy równomierne oświetlenie wybranej strefy. Montaż lamp wpustowych do zabudowy wymaga przygotowania odpowiednich konstrukcji. W tym celu stosuje się podwieszane sufity, w których przestrzeń można wprowadzić okablowanie systemu. Tym sposobem uzyskujemy oświetlenie dla całego pomieszczenia pozwalające zrezygnować z mocowania żyrandoli czy plafonów. Stosowane do instalacji oczek świetlnych sufity podwieszane umożliwiają ciekawe wykorzystanie płaszczyzny sufitu pomijanego przeważnie w aranżacji wnętrz. Konstrukcja podwieszanego sufitu wespół z lampami wpustowymi to przykład rozwiązania, którego minimalizm nie przytłacza pomieszczenia, ale dzięki emitowanemu światłu podkreśla jego urodę.

Ekspert od doświetlenia

Oświetlenie we współczesnych wnętrzach nie może ograniczać się tylko do głównego źródła światła instalowanego pod sufitem. Istnieją przecież w pomieszczeniach miejsca wymagające osobnego doświetlenia. Strefami, którym należy dostarczyć dodatkowej wiązki światła, są wszelkie przestrzenie robocze. W kuchni będzie to przede wszystkim blat roboczy. Bardzo często z trudnością dociera światło do obszarów nad kuchenką czy zlewozmywakiem. W takiej sytuacji warto zainstalować punkty dodatkowego oświetlenia.

Podobnego doświetlenia mogą wymagać inne pomieszczenia. Instalowanie w wybranych miejscach lamp wpustowych to dobry sposób na to, by pozostawić wolną przestrzeń, którą w innym razie zastawilibyśmy lampami. Uzyskujemy więc oświetlenie w kąciku do czytania albo nauki. Nieoceniona jest przydatność lamp wpustowych w przedpokoju, na schodach, ale też w garderobie. Możemy też z nich korzystać, gdy chcemy, by wiązka światła eksponowała element zabudowy czy wystroju wnętrza. Lampy wpustowe to wygodne rozwiązanie, kiedy zależy nam na włączeniu przytłumionego czy bardziej rozproszonego światła. W takim układzie można też mówić o współtworzeniu nastroju w pomieszczeniu przez oświetlenie.

Wszechstronna przydatność lamp wpustowych stwarza nieograniczone możliwości, aby do każdej przestrzeni w funkcjonalny i praktyczny sposób wprowadzić powiew nowoczesności. Minimalizm formy lamp wpustowych ułatwia pogodzenie ich z aranżacjami utrzymanymi w różnym stylu.