Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Krótki przepis na oświetlenie blatu kuchennego

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Takie stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe, a wynika to przede wszystkim z funkcji, jakie pełni to pomieszczenie. To tutaj przygotowywane są wszystkie posiłki, spotykamy się z członkami naszej rodziny i często przeprowadzamy ważne rozmowy. Jest to miejsce, które musi być zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Właśnie dlatego niezmiernie istotne jest jej odpowiednie zagospodarowanie. Liczy się tutaj układ mebli, odpowiednie wyposażenie, a także oświetlenie, które zapewni nam komfort kuchennych prac. Najważniejszy jest blat kuchenny, który powinien być jak najlepiej oświetlony, aby wszystkie wykonywane na nim czynności mogły być robione precyzyjnie i bezpiecznie. Nieodpowiednie oświetlenie blatu zdecydowanie pogarsza wydajność pracy, a także ma niekorzystny wpływ na nasz wzrok. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu dobry sposób na skuteczne oświetlenie blatu kuchennego.

Jak oświetlić blat w kuchni?

Doskonałym pomysłem na skuteczne doświetlenie kuchennego blatu jest zastosowanie nowoczesnych taśm LED. Ich druga strona jest wyposażona w dwustronną taśmę klejącą, która ułatwia samodzielny montaż. Dzięki swojej sprężystości można je idealnie dopasowywać do wszystkich nierówności powierzchni, a także można je zaginać. Najczęściej wykorzystuje się je, podklejając nimi dół szafek wiszących nad blatem. Wielką zaletą taśm LED jest ich energooszczędność (charakteryzują się niskim poborem mocy) i długa żywotność (diody potrafią świecić nawet około 50 000 godzin!). Decydując się na montaż takich taśm nad kuchennym blatem, możemy realnie obniżyć rachunki za oświetlenie.

Do montażu w kuchni najlepsze są taśmy LED w specjalnych osłonach. W ofercie naszego sklepu odnajdą Państwo taśmy LED w osłonie żelowej, która zapewnia im doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami, jakie często panują w kuchni – wilgocią, kurzem i brudem. Można też zdecydować się na taśmy LED w osłonie z koszulki, których czyszczenie jest bezpiecznie, są o wiele bardziej odporne na długotrwałe działanie wody i wilgoci od taśm LED w osłonach żelowych.

Jakie są zalety taśm LED?

Oprócz imponującej żywotności, energooszczędności i łatwego montażu, o czym wspominaliśmy już wcześniej, taśmy LED mają też inne zalety. Diody LED są niezwykle trwałe, nie trzeba martwić się ich częstą wymianą, ponieważ ich średni czas eksploatacji to około 5 do 7 lat.Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść oświetlenia LED jest niska emisja ciepła oraz aspekt ekologiczny. Oświetlenie tego typu jest pozbawione szkodliwej rtęci, a ponadto wydzielają mniej ciepła niż żarowe źródła światła.