Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Jak optymalnie oświetlić biuro?

Dobrze oświetlone pomieszczenia biurowe zapewniają pracownikom komfort pracy – minimalizują zmęczenie oczu i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Właściwie dobrane lampy LED-owe emitują światło, które sprzyja pracy oraz pełni rolę eleganckiego wystroju biura.

Lampy LED do biura – charakterystyka

Zaletą profesjonalnego oświetlenia pomieszczeń biurowych modułami LED-owymi jest ich długa żywotność, aż do 50 tysięcy godzin (model L90B10). Lampy LED można zamontować bezpośrednio pod sufitem lub zawiesić na wybranej wysokości.

Najpopularniejsze modele lamp dedykowanych do oświetlenia biura to:

  • ProLED w trzech podstawowych wersjach – ProLED 40, ProLED 60, ProLED 100,
  • Rectangle – standardowo o długości 60 cm, z możliwością zmiany długości modułu w zakresie od 30 do 300 cm.

Obudowy lamp wykonane są z aluminium. W przypadku opraw Rectangle jest to aluminium anodowane. Dla opraw ProLED możliwe jest malowanie proszkowe na dowolny kolor z palety RAL.

Zalety biurowego oświetlenia LED

Sterowanie DALI, w które mogą być wyposażone nasze oprawy, zapewnia sprawne i płynne sterowanie wszystkimi lampami zamontowanymi na powierzchni biurowej, dzięki czemu można łatwo włączać i wyłączać wybrane jednostki oświetleniowe oraz regulować ich jasność.

Oprawy ProLED dają kilka możliwości osłony do wyboru. Mikropryzmy, w które zaopatrzone są obudowy lampa LED do biura dają światło o niskim współczynniku olśnienia UGR, które nie męczy wzroku. Jednocześnie to rozwiązanie w lampach z diodami LED daje wysoką przepuszczalność strumienia światła.

Do wyboru są lampy z mikropryzmami typu:

MPRM – mikropryzma wykonana z PMMA, charakteryzująca się wysoką przepuszczalnością strumienia światła,

MPRM clear – posiada gładką, estetyczną powierzchnię osłaniającą diody,

VARIO – kilka rozwiązań dyfuzyjnych w jednej lampie dla zapewnienia najwyższej jakości i komfortu użytkowania.

Oświetlenie LED można dopasować do każdej powierzchni biurowej. Doskonale sprawdzi się również w pomieszczeniach, do których nie dociera wystarczająca ilość naturalnego światła. Wykończenie każdej lampy jest wyjątkowo estetyczne i prezentuje się bardzo dobrze we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Lampy ProLED oraz Rectangle produkowane są w Polsce.