Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Ile można zaoszczędzić wymieniając oświetlenie na ledowe?

Oświetlenie LED to rozwiązanie coraz bardziej popularne i coraz częściej wykorzystywane zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych gospodarstwach domowych. Ze względu na swoje doskonałe właściwości oraz proekologiczność jest to oświetlenie przyszłości. Pośród wielu zalet lamp LED wymienia się: trwałość, odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, niską emisję ciepła, brak wykorzystywania w procesie produkcyjnym szkodliwych substancji (takich jak np. rtęć), efektywność świecenia, a także ekonomiczność. Stosując diody LED, można realnie zmniejszyć rachunki za oświetlenie. Jest to możliwe, ponieważ diody te charakteryzują się niskim poborem mocy. Dzięki temu jest to niezwykle efektywne źródło światła, efektywność w tym przypadku oznacza wysoką skuteczność świetlną, która jest stosunkiem jasności wyrażanej w lumenach do pobieranej mocy wyrażanej w watach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto wymieniać tradycyjne żarówki na te ledowe? Ile można na tym zaoszczędzić?

Dlaczego oświetlenie ledowe się opłaca?

Oświetlenie LED zużywa zdecydowanie mniej prądu. Jego eksploatacja jest więc znacznie tańsza od tradycyjnych żarówek. Aspekt ekonomiczny to jedna z największych zalet tego typu oświetlenia, dzięki czemu coraz więcej ludzi decyduje się na zmianę tradycyjnych źródeł światła na diody LED.

Jeszcze do niedawna oświetlenie LED było zdecydowanie droższe od tradycyjnych żarówek, ale już od 2018 roku jego ceny radykalnie spadły i dzisiaj za diody LED musimy zapłacić zaledwie niewiele więcej niż za klasyczną żarówkę. Za najwyższej jakości żarówkę LED musimy zapłacić obecnie około kilkunastu złotych, co przy doskonałych właściwościach tego oświetlenia, zwróci się nam już po kilku miesiącach używania. Zwrot kosztów nastąpi więc błyskawicznie.

Kupując żarówki ledowe, weźmy także pod uwagę ich imponującą żywotność. Lampy LED świecą zazwyczaj około 50 000 godzin! To bez porównania dłużej od zwykłych żarówek, które pracują zazwyczaj zaledwie około 1000 godzin. Dzięki tak długiemu czasowi pracy nie musimy wymieniać ich tak często, jak to jest w przypadku tradycyjnego oświetlenia, co przyczynia się zarówno do większych oszczędności, jak i do zdecydowanie mniejszej produkcji odpadów.