Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Gdzie sprawdzą się oprawy hermetyczne LED?

Diody LED wprowadziły ogromny postęp w dziedzinie sztucznego oświetlenia. Nowoczesna technologia pozwala wytworzyć mocne światło przy dużo mniejszym zużyciu prądu niż zwykłe żarówki. Oprawy hermetyczne to sposób na zastosowanie diod w ekstremalnych warunkach. W jakich miejscach będą się sprawdzać?

Diody odporne na czynniki zewnętrzne

W przypadku zastosowania diod LED w aranżacjach wnętrz, ekspozycjach sklepowych czy meblarstwie używa się zwykłych profili. Natomiast na świeżym powietrzu, gdzie zmieniają się warunki atmosferyczne, lub w zakładach pracy o dużym ruchu powietrza doskonale sprawdzą się oprawy hermetyczne. Wykonuje się je poprzez zalanie diod specjalną masą zalewową, która może być przezroczysta lub mleczna z wybranym stopniem wypełnienia. W ten sposób diody stają się odporne na wilgoć. Moc i rodzaj diod w oprawach hermetycznych można konfigurować, co pozwala dopasować je do różnych wymagań przestrzennych. To rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjne oświetlenie do wnętrz okaże się zbyt delikatne.

Wysokiej jakości oświetlenie niezależnie od warunków

Oświetlenie LED, w porównaniu do zwykłych żarówek, jest oszczędniejsze nawet do 80%, a przy tym tańsze w eksploatacji. Ze względu na wysoką jakość oświetlenia, diody umieszcza się w różnych pomieszczeniach zarówno w formie punktu głównego, jak i światła pomocniczego lub ozdobnego. We współczesnych aranżacjach łazienek często podświetla się lustra, półki lub sufit podwieszany. Projektanci umieszczają światło także między płytkami lub pod wanną. W ten sposób można uzyskać niesamowity klimat. Takie diody muszą jednak być zabezpieczone przed wilgocią, która podczas brania kąpieli zbiera się bardzo szybko. Podobnie jest z kuchnią, w której za pomocą diod LED oświetla się blaty robocze. Opary wydobywające się z kuchenki mogą je zniszczyć, jeśli nie będą one odpowiednio zabezpieczone. Wilgoć to również popularny problem garażów i przydomowych warsztatów, które często nie są tak dokładnie zaizolowane jak domy i przez to przepuszczają zimne powietrze. Jeśli więc chcesz oświetlić sobie stanowisko pracy, użyj światła oprawionego w hermetyczną osłonę odporną na szkodliwe czynniki z zewnątrz. Za pomocą diod podświetla się także różnego rodzaju reklamy, scenografie, wystawy i ekspozycje, które wystawione są na działanie czynników atmosferycznych.