Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Czym są moduły LED w reklamach?

Technologia LED jest szeroko wykorzystywana przy tworzeniu różnych elementów reklamy zewnętrznej. Wynika to przede wszystkim z dużej uniwersalności i trwałości diod LED, ale także z niskiego zużycia energii, sprawiającego, że ich funkcjonowanie jest znacznie tańsze. Duże znaczenie mają także możliwości, jakie oferuje ten rodzaj oświetlenia, jeżeli chodzi o efekty wizualne – różne barwy światła czy uzyskiwanie przejść kolorów lub nawet sterowanie poszczególnymi diodami. Najczęściej wykorzystywanymi w konstrukcjach reklamowych elementami są moduły LED. Przyjrzyjmy się im bliżej i zobaczmy, do czego są używane.

Moduły LED – charakterystyka

Moduły LED to podzespoły, które można łatwo łączyć w większe całości, budując dowolnego typu kompozycje świetlne. Pojedynczy moduł jest montowany na płytce PCB i składa się z wybranych diod oraz odpowiednio wyznaczonych ścieżek i złącz pozwalających na podpięcie zasilania, a także dołączenie kolejnych modułów w razie potrzeby. Płytki są oferowane w różnych rozmiarach, rozmaite są także typy użytych diod oraz odległości między nimi, co jest ważne dla uzyskania odpowiedniego zagęszczenia punktów świetlnych. W jednym module znajduje się ich przykładowo od jednego do pięciu, co oznacza również uzyskiwanie zróżnicowanej mocy i jasności. Instalowane diody mogą świecić światłem białym lub dowolną kompozycją kolorów oraz zmieniać temperaturę barwową przy zastosowaniu właściwych sterowników. Moduły LED do reklam mogą być wyposażone w różne złącza lub przewody ułatwiające łączenie i montaż oświetlenia. Poza standardową wersją IP20 dostępne są moduły o podwyższonym stopniu ochrony przed wilgocią i kurzem.

Do czego można wykorzystywać moduły LED?

Moduły LED zostały zaprojektowane z myślą o wewnętrznych i zewnętrznych instalacjach reklamowych. Można je montować w klasycznych kasetonach, gdzie zapewnią rozproszone światło typu backlight. Sprawdzą się też znakomicie przy podświetlaniu loga czy dowolnego elementu graficznego. Będą również nadawały się do podświetlania napisów przestrzennych i wszelkiego typu znaków. Ze względu na niewielkie rozmiary moduły LED mogą być używane do podświetlania tablic reklamowych. Można je wykorzystywać także do oświetlania witryn oraz różnego rodzaju przeszkleń.