Zmień język:
pl en
PRODUCENT OŚWIETLENIA LED
Menu

Czym charakteryzuje się oświetlenie LED do podłóg i schodów?

Wybór oświetlenia to jedna z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas projektowania przestrzeni domowej. Odpowiednio dobrane sprawi, że wnętrze nabierze swoistego charakteru oraz stanie się bardziej przytulne.

Trendy dekoratorskie stale się zmieniają. Jeszcze kilka lat temu, poszukując najlepszych rozwiązań oświetleniowych, skupiano się głównie na świetle górnym. Dzisiaj coraz częściej uzupełnia się je o oświetlenie podłóg i schodów. Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra instalacja oświetleniowa i w jakich jej rodzajach może wybierać klient? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego wpisu. Zachęcamy do uważnej lektury!

Rodzaje oświetlenia podłogowego i schodowego

Właściwie przemyślane oświetlenie podłogi sprawi, że wnętrze domu stanie się nie tylko bardziej bezpieczne, ale również efektowne. Mając to na uwadze, warto zadbać, aby jego wybór był odpowiednio przemyślany już na etapie tworzenia ogólnego projektu oświetlenia. Obecnie największą popularnością cieszą się:

listwy przypodłogowe LED – tego typu produkty spełniają dokładnie te same funkcje, co swoje klasyczne odpowiedniczki tj. chronią łączenia ścian i podłóg przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Główną i najważniejszą różnicą między zwykłymi listwami a listwami przypodłogowymi LED jest ich dodatkowa funkcja oświetleniowa. Tego typu produkty świecą pięknym, rozproszonym światłem sprawiając, że wnętrze zyskuje lekkości i świeżości;

okrągłe lampki LED – charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia. Mogą być montowane zarówno w powierzchni podłogi lub schodów jak również w niskich partiach ściany;

oświetlenie liniowe - uzyskuje się je poprzez montaż (w przestrzeniach podłóg lub schodów) specjalnych profilii aluminiowych, w których umieszcza się taśmy LED. Tego typu oświetlenie posiada niezwykłą warstwę dekoracyjną oraz jest bardzo funkcjonalne.

Jakie cechy powinno posiadać dobre oświetlenie schodów i podłogi?

Niezależnie od tego, który rodzaj oświetlenia wybierzemy, warto zadbać, aby emitowane przez niego światło było odpowiednio skierowane. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nie będzie raziło domowników w oczy i nie przyczyni się do spowodowania wypadków. Dobrym rozwiązaniem jest także montaż specjalnych czujników lub sterowników LED. Dzięki nim światło włączać się będzie wyłącznie wtedy, kiedy wyczuje ruch lub o wcześniej ustalonych porach. To rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również pozwoli na zoptymalizowanie kosztów za energię elektryczną.

Dobrze dobrane i zamontowane oświetlenie LED wpływa na bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni domowej oraz nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Producenci oświetlenia posiadają w swoich ofertach bogaty wybór różnego rodzaju rozwiązań, dzięki czemu bez problemu znajdą Państwo takie, które odpowiadać będzie wszystkim Waszym oczekiwaniom.