Najnowsze technologie świetlne LED - GOMAR PLUS - producent

Lampy LED do specjalnych zastosowań

Oświetlenie LED to technologia, której stosowanie niesie za sobą wiele korzyści. (czytaj)

Odmiany i zastosowania oświetlenia LED

Diody LED są obecnie najczęściej stosowanym rodzajem oświetlenia. Swoją wielką popularność zawdzięczają wielu niezaprzeczalnym zaletom. (czytaj)

Dioda elektroluminescencyjna - dzieło radzieckich techników czy amerykański wynalazek?

Diody elektroluminescencyjne to diody emitujące światło. Są nazywane diodami LED od angielskiego określenia light-emitting diode. Są to diody półprzewodnikowe. (czytaj)

Pro-Interio - nasz nowy salon oświetlenia LED i wyposażenia wnętrz w Łodzi.

Rodzaje akcesoriów do montażu taśm LED

Oświetlenie w formie taśm LED to dziś popularna alternatywa dla oświetlenia żarowego. Taśmy LED są energooszczędne, a więc przy tym ekologiczne i tanie w eksploatacji. (czytaj)

Historia powstania diod LED

Dioda elektroluminescencyjna to inaczej dioda LED. Powszechnie używany przez wszystkich skrót pochodzi od angielskiego określenia Light Emitting Diode. (czytaj)

Nietypowe zastosowania taśm LED

Taśmy LED to rodzaj oświetlenia, który całkowicie zmienił sposób, w jaki wykorzystuje się światło w aranżowaniu i doświetlaniu wnętrz. (czytaj)

Fakty i mity o technologii LED

Technologia LED towarzyszy nam już od lat, a produkowanie i udoskonalane źródła światła stały się podstawowym rozwiązaniem w niemal wszystkich zastosowaniach oświetleniowych. (czytaj)

Jak zbudowana jest dioda LED?

Diody LED stają się dominującym źródłem światła wykorzystywanym w większości zastosowań. (czytaj)

Czym są moduły LED w reklamach?

Technologia LED jest szeroko wykorzystywana przy tworzeniu różnych elementów reklamy zewnętrznej. Wynika to przede wszystkim z dużej uniwersalności i trwałości diod LED, ale także z niskiego zużycia energii, sprawiającego, że ich funkcjonowanie jest znacznie tańsze. (czytaj)

Sterownik LED - co to jest i jak działa?

Oświetlenie LED to nie tylko znaczne oszczędności ze względu na niskie zużycie energii oraz długą żywotność stosowanych źródeł światła, ale również zaawansowane możliwości kontrolowania parametrów uzyskiwanego światła. (czytaj)

Na jakiej zasadzie wybierać zasilacz LED?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech źródeł światła działających w technologii LED jest ich energooszczędność. Oświetlenie LED-owe jest w stanie dostarczać strumienia świetlnego o dużej ilości lumenów przy niskim poborze mocy. (czytaj)

Na czym polega produkcja lamp na zamówienie?

Oświetlenie jest tym elementem, bez którego nie można sobie wyobrazić wielu obiektów. Głównie dlatego, że światło naturalne, słoneczne nie jest dostępne całą dobę. Dodatkowe oświetlenie generuje światło tam, gdzie nie dociera ono w ogóle lub jest zbyt słabe. Jego montaż jest więc konieczny, jeśli człowiek chce funkcjonować niezależnie od światła dziennego. (czytaj)

Czym charakteryzuje się oświetlenie LED do podłóg i schodów?

Wybór oświetlenia to jedna z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas projektowania przestrzeni domowej. (czytaj)

Różne rodzaje oświetlenia – porównanie

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym rodzajem oświetlenia były żarówki żarnikowe, towarzyszące ludzkości od połowy XIX wieku. (czytaj)

Profile LED – rodzaje i zastosowanie

Popularność profili LED wynika z rosnącego zapotrzebowania rynku na małogabarytowe źródła światła. Poszczególne rodzaje profili umożliwiają stworzenie form oświetlenia o różnej funkcjonalności. (czytaj)

Co robić z zużytym oświetleniem LED?

Oświetlenie LED jest energooszczędne, ekologiczne, zapewnia dobrą jakość światła, a przede wszystkim wyróżnia się wyjątkową trwałością. Jednak jak każde inne źródło światła może ulegać uszkodzeniom. Co zrobić ze zużytym oświetleniem LED? (czytaj)

Jak optymalnie oświetlić biuro?

Dobrze oświetlone pomieszczenia biurowe zapewniają pracownikom komfort pracy – minimalizują zmęczenie oczu i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Właściwie dobrane lampy LED-owe emitują światło, które sprzyja pracy oraz pełni rolę eleganckiego wystroju biura. (czytaj)

Jaką barwę oświetlenia wybrać dla danego pomieszczenia?

Oświetlenie LED wyróżnia się wysoką efektywnością oraz energooszczędnością, trwałością (średni czas eksploatacji LED-owych diod zamyka się w przedziale od 5 do 7 lat) czy wytrzymałością. (czytaj)

Co oznacza norma IP67 w kontekście oświetlenia?

Oświetlenie to bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Światło nie tylko pozwala nam na swobodne podejmowanie codziennych czynności niezależnie od warunków panujących za oknem... (czytaj)

Taśmy LED w osłonie żelowej czy w koszulce - które wybrać?

Taśmy Led na dobre zagościły w aranżacjach wnętrz. Świetnie sprawdzają się zarówno jako mocne oświetlenie nad blatem roboczym w kuchni, jak i dodatkowe, nastrojowe światło w suficie podwieszanym w pokoju gościnnym. (czytaj)

Gdzie sprawdzą się oprawy hermetyczne LED?

Diody LED wprowadziły ogromny postęp w dziedzinie sztucznego oświetlenia. Nowoczesna technologia pozwala wytworzyć mocne światło przy dużo mniejszym zużyciu prądu niż zwykłe żarówki. (czytaj)

Oświetlenie LED a ekologia

Rozważając wariant oświetlenia nowo urządzanego lub remontowanego mieszkania, czy domu, coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie LED. Powodem są nie tylko duże możliwości aranżacyjne, ale i realne oszczędności. (czytaj)

Oświetlenie Home Office – o czym należy pamiętać?

Praca zdalna w warunkach domowych zyskała w ostatnim czasie większą popularność. Wymuszona przez pandemię, dla wielu branż okazała się wydajnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. (czytaj)

Lampy wpustowe do zabudowy - postaw na minimalizm

Oświetlenie w pomieszczeniu powinno odznaczać się funkcjonalnością, ale też stanowić element podkreślający jego charakter oraz styl. (czytaj)

Oświetlenie meblowe LED. Co wybrać?

Zaletą każdego wnętrza jest odpowiednie oświetlenie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Doceniamy również oświetlenia za to, że współtworzy charakter miejsca, w którym przebywamy. (czytaj)

Czy żarówki LED się przepalają? 

W dzisiejszych czasach poszukujemy ciągle coraz bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, które sprawią, że nasze życie w jak najmniejszym stopniu będzie obciążało naszą planetę. (czytaj)

Żarówki LED kontra energooszczędne

Ledy są diodami półprzewodnikowymi, w których możliwy jest przepływ prądu elektrycznego tylko w jednym kierunku. (czytaj)

Pomysły na kreatywne oświetlenie w łazience

Łazienka to pomieszczenie znajdujące się w każdym domu, z którego wszyscy domownicy dość często korzystają. (czytaj)

Dlaczego warto kupować oświetlenie LED bezpośrednio u producenta?

Coraz bardziej popularne oświetlenie LED jest droższe od tradycyjnych żarówek, dlatego wiele osób szukając oszczędności, decyduje się na jego zakup po najniższych cenach. (czytaj)

Ile można zaoszczędzić wymieniając oświetlenie na ledowe?

Oświetlenie LED to rozwiązanie coraz bardziej popularne i coraz częściej wykorzystywane zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych gospodarstwach domowych. (czytaj)

Krótki przepis na oświetlenie blatu kuchennego 

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Takie stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe, a wynika to przede wszystkim z funkcji, jakie pełni to pomieszczenie. (czytaj)

Oświetlenie LED do szklarni. Co warto wiedzieć?

Światło jest obok wody i odpowiedniego podłoża jednym z podstawowych elementów niezbędnych do uprawiania roślin. (czytaj)

Parametry diod LED - pomiary własne

Posiadając szeroki asortyment komponentów SMD do produkcji źródeł światła LED jak nasze listwy sztywne, monitorujemy parametry wykorzystywanych diod w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów i zmiany oferty rynku LED. (czytaj)

Czas świecenia LED - nasze pomiary

Zmiany parametrów źródeł światła LED jak listwy LED produkcji GOMAR PLUS i taśmy LED na przestrzeni czasu - badania własne (czytaj)

Laboratorium fotometryczne

Nasza firma posiada własne laboratorium fotometryczne, dzięki temu mamy możliwość pomiaru m.in. strumienia świetlnego, temperatury barwowej, CRI oraz bryły fotometrycznej dzięki czemu możemy dysponować plikami ldt. (czytaj)

Produkcja źródeł światła LED GOMAR PLUS

GOMAR PLUS to polski producent oświetlenia opartego na techonologii LED. Szeroki wybór diod oraz bogata oferta obwodów ułatwiają wybór odpowiedniego oświetlenia. (czytaj)

Taśmy LED – uniwersalne zastosowanie, łatwy montaż 

Oświetlenie LED stało się obecnie popularną alternatywą dla klasycznego oświetlenia żarowego. Skrót ten oznacza w języku angielskim Lighting Emitting Diode, czyli diodę elektroluminescencyjną. (czytaj)

Diody LED - podstawowe informacje

Podstawowe informacje związane z charakterystyką światła. Wyjaśniamy takie pojęcia jak strumień świetlny, temperatura barwowa, CRI, rozkład widmowy i inne. (czytaj)

Żywotność diod LED

Czas świecenia to istotna cecha diod LED dająca im przewagę nad pozostałymi źródłami światła. Nieporównywalnie długa żywotność LED zależna jest jednak od wielu czynników. (czytaj)
Inne aktualności
Lampy LED do specjalnych zastosowań

Oświetlenie LED to technologia, której stosowanie niesie za sobą wiele korzyści. (czytaj)

Odmiany i zastosowania oświetlenia LED

Diody LED są obecnie najczęściej stosowanym rodzajem oświetlenia. Swoją wielką popularność zawdzięczają wielu niezaprzeczalnym zaletom. (czytaj)

Dioda elektroluminescencyjna - dzieło radzieckich techników czy amerykański wynalazek?

Diody elektroluminescencyjne to diody emitujące światło. Są nazywane diodami LED od angielskiego określenia light-emitting diode. Są to diody półprzewodnikowe. (czytaj)

Pro-Interio - nasz nowy salon oświetlenia LED i wyposażenia wnętrz w Łodzi.
Rodzaje akcesoriów do montażu taśm LED

Oświetlenie w formie taśm LED to dziś popularna alternatywa dla oświetlenia żarowego. Taśmy LED są energooszczędne, a więc przy tym ekologiczne i tanie w eksploatacji. (czytaj)

Historia powstania diod LED

Dioda elektroluminescencyjna to inaczej dioda LED. Powszechnie używany przez wszystkich skrót pochodzi od angielskiego określenia Light Emitting Diode. (czytaj)

Nietypowe zastosowania taśm LED

Taśmy LED to rodzaj oświetlenia, który całkowicie zmienił sposób, w jaki wykorzystuje się światło w aranżowaniu i doświetlaniu wnętrz. (czytaj)

Fakty i mity o technologii LED

Technologia LED towarzyszy nam już od lat, a produkowanie i udoskonalane źródła światła stały się podstawowym rozwiązaniem w niemal wszystkich zastosowaniach oświetleniowych. (czytaj)

Jak zbudowana jest dioda LED?

Diody LED stają się dominującym źródłem światła wykorzystywanym w większości zastosowań. (czytaj)

Czym są moduły LED w reklamach?

Technologia LED jest szeroko wykorzystywana przy tworzeniu różnych elementów reklamy zewnętrznej. Wynika to przede wszystkim z dużej uniwersalności i trwałości diod LED, ale także z niskiego zużycia energii, sprawiającego, że ich funkcjonowanie jest znacznie tańsze. (czytaj)

Sterownik LED - co to jest i jak działa?

Oświetlenie LED to nie tylko znaczne oszczędności ze względu na niskie zużycie energii oraz długą żywotność stosowanych źródeł światła, ale również zaawansowane możliwości kontrolowania parametrów uzyskiwanego światła. (czytaj)

Na jakiej zasadzie wybierać zasilacz LED?

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech źródeł światła działających w technologii LED jest ich energooszczędność. Oświetlenie LED-owe jest w stanie dostarczać strumienia świetlnego o dużej ilości lumenów przy niskim poborze mocy. (czytaj)

Na czym polega produkcja lamp na zamówienie?

Oświetlenie jest tym elementem, bez którego nie można sobie wyobrazić wielu obiektów. Głównie dlatego, że światło naturalne, słoneczne nie jest dostępne całą dobę. Dodatkowe oświetlenie generuje światło tam, gdzie nie dociera ono w ogóle lub jest zbyt słabe. Jego montaż jest więc konieczny, jeśli człowiek chce funkcjonować niezależnie od światła dziennego. (czytaj)

Czym charakteryzuje się oświetlenie LED do podłóg i schodów?

Wybór oświetlenia to jedna z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć podczas projektowania przestrzeni domowej. (czytaj)

Różne rodzaje oświetlenia – porównanie

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym rodzajem oświetlenia były żarówki żarnikowe, towarzyszące ludzkości od połowy XIX wieku. (czytaj)

Profile LED – rodzaje i zastosowanie

Popularność profili LED wynika z rosnącego zapotrzebowania rynku na małogabarytowe źródła światła. Poszczególne rodzaje profili umożliwiają stworzenie form oświetlenia o różnej funkcjonalności. (czytaj)

Co robić z zużytym oświetleniem LED?

Oświetlenie LED jest energooszczędne, ekologiczne, zapewnia dobrą jakość światła, a przede wszystkim wyróżnia się wyjątkową trwałością. Jednak jak każde inne źródło światła może ulegać uszkodzeniom. Co zrobić ze zużytym oświetleniem LED? (czytaj)

Jak optymalnie oświetlić biuro?

Dobrze oświetlone pomieszczenia biurowe zapewniają pracownikom komfort pracy – minimalizują zmęczenie oczu i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Właściwie dobrane lampy LED-owe emitują światło, które sprzyja pracy oraz pełni rolę eleganckiego wystroju biura. (czytaj)

Jaką barwę oświetlenia wybrać dla danego pomieszczenia?

Oświetlenie LED wyróżnia się wysoką efektywnością oraz energooszczędnością, trwałością (średni czas eksploatacji LED-owych diod zamyka się w przedziale od 5 do 7 lat) czy wytrzymałością. (czytaj)

Co oznacza norma IP67 w kontekście oświetlenia?

Oświetlenie to bardzo ważny element każdego pomieszczenia. Światło nie tylko pozwala nam na swobodne podejmowanie codziennych czynności niezależnie od warunków panujących za oknem... (czytaj)

Taśmy LED w osłonie żelowej czy w koszulce - które wybrać?

Taśmy Led na dobre zagościły w aranżacjach wnętrz. Świetnie sprawdzają się zarówno jako mocne oświetlenie nad blatem roboczym w kuchni, jak i dodatkowe, nastrojowe światło w suficie podwieszanym w pokoju gościnnym. (czytaj)

Gdzie sprawdzą się oprawy hermetyczne LED?

Diody LED wprowadziły ogromny postęp w dziedzinie sztucznego oświetlenia. Nowoczesna technologia pozwala wytworzyć mocne światło przy dużo mniejszym zużyciu prądu niż zwykłe żarówki. (czytaj)

Oświetlenie LED a ekologia

Rozważając wariant oświetlenia nowo urządzanego lub remontowanego mieszkania, czy domu, coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie LED. Powodem są nie tylko duże możliwości aranżacyjne, ale i realne oszczędności. (czytaj)

Oświetlenie Home Office – o czym należy pamiętać?

Praca zdalna w warunkach domowych zyskała w ostatnim czasie większą popularność. Wymuszona przez pandemię, dla wielu branż okazała się wydajnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. (czytaj)

Lampy wpustowe do zabudowy - postaw na minimalizm

Oświetlenie w pomieszczeniu powinno odznaczać się funkcjonalnością, ale też stanowić element podkreślający jego charakter oraz styl. (czytaj)

Oświetlenie meblowe LED. Co wybrać?

Zaletą każdego wnętrza jest odpowiednie oświetlenie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Doceniamy również oświetlenia za to, że współtworzy charakter miejsca, w którym przebywamy. (czytaj)

Czy żarówki LED się przepalają? 

W dzisiejszych czasach poszukujemy ciągle coraz bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, które sprawią, że nasze życie w jak najmniejszym stopniu będzie obciążało naszą planetę. (czytaj)

Żarówki LED kontra energooszczędne

Ledy są diodami półprzewodnikowymi, w których możliwy jest przepływ prądu elektrycznego tylko w jednym kierunku. (czytaj)

Pomysły na kreatywne oświetlenie w łazience

Łazienka to pomieszczenie znajdujące się w każdym domu, z którego wszyscy domownicy dość często korzystają. (czytaj)

Dlaczego warto kupować oświetlenie LED bezpośrednio u producenta?

Coraz bardziej popularne oświetlenie LED jest droższe od tradycyjnych żarówek, dlatego wiele osób szukając oszczędności, decyduje się na jego zakup po najniższych cenach. (czytaj)

Ile można zaoszczędzić wymieniając oświetlenie na ledowe?

Oświetlenie LED to rozwiązanie coraz bardziej popularne i coraz częściej wykorzystywane zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych gospodarstwach domowych. (czytaj)

Krótki przepis na oświetlenie blatu kuchennego 

Mówi się, że kuchnia to serce domu. Takie stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe, a wynika to przede wszystkim z funkcji, jakie pełni to pomieszczenie. (czytaj)

Oświetlenie LED do szklarni. Co warto wiedzieć?

Światło jest obok wody i odpowiedniego podłoża jednym z podstawowych elementów niezbędnych do uprawiania roślin. (czytaj)

Parametry diod LED - pomiary własne

Posiadając szeroki asortyment komponentów SMD do produkcji źródeł światła LED jak nasze listwy sztywne, monitorujemy parametry wykorzystywanych diod w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów i zmiany oferty rynku LED. (czytaj)

Czas świecenia LED - nasze pomiary

Zmiany parametrów źródeł światła LED jak listwy LED produkcji GOMAR PLUS i taśmy LED na przestrzeni czasu - badania własne (czytaj)

Laboratorium fotometryczne

Nasza firma posiada własne laboratorium fotometryczne, dzięki temu mamy możliwość pomiaru m.in. strumienia świetlnego, temperatury barwowej, CRI oraz bryły fotometrycznej dzięki czemu możemy dysponować plikami ldt. (czytaj)

Produkcja źródeł światła LED GOMAR PLUS

GOMAR PLUS to polski producent oświetlenia opartego na techonologii LED. Szeroki wybór diod oraz bogata oferta obwodów ułatwiają wybór odpowiedniego oświetlenia. (czytaj)

Taśmy LED – uniwersalne zastosowanie, łatwy montaż 

Oświetlenie LED stało się obecnie popularną alternatywą dla klasycznego oświetlenia żarowego. Skrót ten oznacza w języku angielskim Lighting Emitting Diode, czyli diodę elektroluminescencyjną. (czytaj)

Diody LED - podstawowe informacje

Podstawowe informacje związane z charakterystyką światła. Wyjaśniamy takie pojęcia jak strumień świetlny, temperatura barwowa, CRI, rozkład widmowy i inne. (czytaj)

Żywotność diod LED

Czas świecenia to istotna cecha diod LED dająca im przewagę nad pozostałymi źródłami światła. Nieporównywalnie długa żywotność LED zależna jest jednak od wielu czynników. (czytaj)